Toby Keith ve Taylor Swift bağlantısı açıklandı

6 Şubat 2024’te Toby Keith’in vefat haberinin ortaya çıkmasıyla country müzik açısından hüzünlü bir gün yaşandı. Efsanevi maestro, 5 Şubat gecesi cennet meskenine doğru yola çıktı. mide kanseriyle uzun ve çetin bir mücadele. Milyonlarca müzikseverin kalbini kıran bu talihsiz haberin ışığında, kendisi ile eski bir taşralı kız arasında bağ kuran eski bir video yeniden gün yüzüne çıktı.

Toby Keith, Nashville’in country yıldızı olarak ilk müzik günlerinde Taylor Swift’in iş ortağıydı.(Instagram)

Söz konusu köylü kızı modern pop ikonu Taylor Swift’tir. Swift’in muhtemelen ilk TV röportajından alıntı olan 2005 tarihli bu video, Swift’in Keith’in country müzik türüne damgasını vurduğunu gösteriyor. “Onunla aynı odadasın ve bunu hissedebiliyorsun. Taylor, WSMV4 röportajında ​​orada bir güç var ve siz ‘aman Tanrım’ diyorsunuz, demişti.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT’de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Bu iki dünyanın buluşması nasıl gerçekleşti? Kredi varsayılan olarak son dönem müzik yıldızına gider.

Toby Keith ve Taylor Swift arasındaki bağlantı nedir?

Oklahoma ikonu, genç Grammy kazananının kariyerini inkar edilemez bir şekilde etkiledi. Aşk Hikayesi şarkıcısının ilk profesyonel bölümleri ülkenin önemli anlarıyla dolu. Bir sanatçı olarak kanatlarını bulmak için 2000’li yılların başında Nashville’e taşındı. Ve orada olağanüstü müzik dehasıyla yüz yüze geldi.

Ayrıca şunu okuyun: Taylor Swift’in yeni albümü The Tortured Poets Departmanı hakkında bildiğimiz beş şey

“Onu görmeyeceğim ve ‘aman Tanrım, bu Toby Keith’ diyemeyeceğim bir noktaya geleceğimi sanmıyorum, o zamanlar bu kanon olayı belli ki Swift üzerinde önemli bir iz bırakmıştı.

2005 yılı civarında Scott Borchetta, Big Machine Records’u kurdu. Sonuçta Swift’in ilk plak şirketi oldu, tıpkı Big Machine’e imza atan ilk sanatçı olması gibi. Borchetta, Swift’i 2004 yılında Nashville’deki Bluebird Cafe’de görmüştü, ancak son anlaşma ancak Toby Keith’in ona anlaşmayı sağlamada önemli bir rol oynamasıyla gerçekleşti.

Hem Borchetta hem de Keith, DreamWorks Records’tan hemen hemen aynı zamanlarda ayrılmışlardı. Birincisi Big Machine Records’u kurarken, Keith sonunda kendi plak şirketi Show Dog Nashville’i yarattı. Bir süre sonra bu iki etiket, Big Machine Label Group’un şemsiye çatısına yer açmak için ortaklık kurdu.

Hatta her iki plak şirketi de çok yakın çalıştığı için Borchetta 2005 yılında CMT’ye insanlardan “bunu iki A&R kaynağı olan tek bir plak şirketi olarak düşünmelerini” istediğini söylemişti. Swift’i imzalayan şirket Borchetta’nın şirketi olsa da Keith ve kaynakları, şirketin istikrarlı bir zemin bulmasına yardımcı oldu.

Big Machine Records fırlatma rampasını bulduktan sonra bile Keith’in plak şirketinde hâlâ hisseleri vardı. Yani Keith muhtemelen Swift aracılığıyla biraz para bile kazandı.

Hatta X’in bir hayranı şunu iddia etti: “NGL, Taylor Swift’in Toby Keith’e saygı duruşunda bulunması Amerika’ya çok fazla şifa getirebilir”. Bir diğeri şunu hatırlattı: “Muhteşem Toby Keith’e selam olsun – siz Swiftie’ler unutmayın, Toby olmasaydı Taylor Swift asla olmazdı. RIP efsanesi”.

Swift’in Big Machine Records ile bağlarının yıllar içinde, özellikle de Scooter Braun’un şirketinin 2019’da devralınmasıyla bozulduğu biliniyor. Bununla birlikte, müzik kariyerinin eski kökleri, Toby Keith’in merkezinde olduğu tatlı bir hikaye yaratıyor.

Swift, Keith’in vefatıyla ilgili bu üzücü haber hakkında henüz yorum yapmadı. Öte yandan country müzik sektörü sevilen şarkıcının yasını tutmak için bir araya geldi. Carrie Underwood onun anısını onurlandırmak için X (eski adıyla Twitter) sayfasını kullandı. Onun veda mesajından bir alıntı şöyle diyor: “Gerçek bir mavi Kovboy az önce cennete doğru yola çıktı”. Jason Aldean ayrıca X gönderisinde bugünü “Country müziği ve hayranları için üzücü bir gün” olarak damgaladı. Country grubu Old Dominion da Keith’i “gerçek bir çığır açıcı” olarak övdü ve diğerlerinden gelen yürek ısıtan dileklerde bulundu.

Toby Keith’in Should’ve Been a Cowboy, I Love This Bar, Red Solo Cup ve daha pek çok şarkısı yayınlanmaya devam edecek, şarkıcı ise derinden özlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir