Taylor Swift hayranı Ana Benevides’in babası konuşuyor: ‘Tek kızımı kaybettim…’

17 Kasım 2023 Cuma günü hayatını kaybeden Taylor Swift hayranının babası, ‘tek kızının’ ölümü üzerine konuştu.

Kızının vefatından önce ortaya çıkan olayların kısa ve öz bir şekilde soruşturulmasını istediğini ifade etti.

23 yaşındaki Ana Clara Benevides, Taylor Swift’in Rio de Janeiro’daki Estádio Olímpico Nilton Santos’taki Eras Turu performansı öncesinde hayatını kaybetti. Yüksek sıcaklıktan dolayı bayıldığı söyleniyor. Raporlar onun kalp krizi geçirdiğini iddia ediyor ancak ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

Folha de São Paulo gazetesine konuşan Ana’nın babası Weiny Machado (53), şunları söyledi: “Mutlu ve zeki bir kız olan tek kızımı kaybettim. Para biriktirerek önümüzdeki Nisan ayında Psikoloji bölümünden mezun olmak üzereydi. Acımı anlatacak kelimem yok. Bir hayalini gerçekleştirmek için evden ayrıldı ve ölü olarak geri döndü.”

Ayrıca kızının vefatından önce ortaya çıkan olayların kısa ve öz bir şekilde soruşturulmasını istediğini ifade etti. “Su getirmelerinin gerçekten yasaklanıp yasaklanmadığını, yardım yapmada ihmal olup olmadığının ortaya çıkmasını istiyorum.”

“Şarkıcının hayranlarına su dağıttığını biliyorum ve bu, bu büyüklükteki bir etkinlik için çok saçma. Hiçbir şey kızımı geri getirmeyecek ama umarım ihmal tespit edilirse birileri cezalandırılır ve bu durum başka kimsenin başına gelmez.”

Ana’nın babası Weiny Machado, kızının ölümüyle ilgili konuşuyor.(TV Globo)

Taylor’ın Cumartesi gecesi konserini Rio’da artan sıcaklıklar nedeniyle ertelemesinden önce, konserlerin organizatörleri T4F, diğer adıyla Time For Fun, Ana’nın ölümüyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Taraftarların stadyuma su getirmesine izin verilmemesi nedeniyle büyük tepkiyle karşı karşıya kalan eğlence şirketi, yeni tedbirlerin alınacağını duyurdu.

“Şehirde sıcak hava dalgasında artış olacağı öngörüsü göz önüne alındığında, gösterinin ilk günü için yürütülen özel eylem planını, özellikle kuyruklarda ve tüm girişlerde ücretsiz su sağlanmasını güçlendirdiğimizi bildiririz. Stadyumun girişleri ve içi. Bu sayede etkinlik süresince yeni ücretsiz su dağıtım noktaları halkın kullanımına sunulacak” diye başladılar.

“Kişi başına düşen eşya sınırlaması olmaksızın, kapalı bardak su ve mühürlü işlenmiş yiyeceklerle stadyuma girişe de izin verilecek. Mühürlenecek eşyaların güvenlik tavsiyelerine uygun olduğunu açıklığa kavuşturuyoruz.”

“Ayrıca, stadyumlara şişe su girişinin yasaklanmasının kamu kurumları tarafından getirilen bir zorunluluk olduğunu ve içecek ve yiyecek satmadığımızı, bunun stadyum yönetiminin sorumluluğunda olduğunu da vurguluyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir