‘Elvis Is Everywhere’in alternatif hit yapımcısı Mojo Nixon 66 yaşında hayatını kaybetti

Neill Kirby McMillan Jr, alternatif müzisyen olarak profesyonel kariyeri boyunca sonunda fenomen Mojo Nixon olarak tanındı. Aktör, DJ ve Sirius XM radyo sunucusunun vefatına ilişkin talihsiz haber, Çarşamba günü ailesinin Facebook’ta yaptığı bir açıklamayla duyuruldu.

Kült sanatçı, aktör ve Sirius XM radyo sunucusu Mojo Nixon 66 yaşında hayatını kaybetti.(X / Twitter)

Öne çıkan hiti Elvis Is Everywhere ona kült sanatçı unvanını kazandırdı. Bir müzik gezisindeyken 66 yaşında öldü. Nixon, 7 Şubat’ta kalp krizi geçirdiğinde, yıllık Outlaw Country Cruise’da sanatçı ve sunucu olarak çalışıyordu.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT’de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Diğer raporlar, talihsiz olay yaşanmadan saatler önce Nixon’un country müzik gezisinde muhteşem bir performans sergilediğini doğruladı.

Ayrıca şunu okuyun: Ülke ikonu Toby Keith 62 yaşında hayatını kaybetti

Mojo Nixon hakkında daha fazla bilgi

MTV döneminin kült kahramanı sayılan Burn Down the Malls şarkıcısı, müzik kariyeri boyunca pek çok tartışmalı parça yayınladı. 2022 biyografik filmi Mojo Manifesto: Mojo Nixon’un Hayatı ve Zamanları muhtemelen onu mümkün olan en iyi şekilde tanıtan en iyi kaynaktır. Apple TV ve Amazon Prime Video üzerinden yayınlanan film, alışılmadık bir şekilde Nixon’un “MTV’nin altın çağı” sırasında ana akım başarıya ulaştığı noktaya doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Rockabilly şarkıcısı, anarşinin cesur teması etrafında şekillenen doğuş şarkılarıyla tanınıyordu. Yeni şarkısı Elvis is Everywhere, onun mizahi saygısızlığının özünü yansıtıyor ve bu, sonuçta onun imzasını taşıyan sanatsal ifadeye dönüşüyor. Nixon, 2 Ağustos 1957’de Kuzey Carolina’da doğdu. Pek çok kişi onu 80’lerin başındaki Skid Roper’la paylaştığı ikili performansından tanıyabilir.

Nixon özellikle Elvis Presley’i tanrılaştırdı; bu duygu, en çok bilinen şarkısında vokal ifadesini buldu. Türlerin başına buyruk bir karışımıyla sonuçlanan Mojo Nixon şarkılarının gürültülü ve çılgın tarzını zorlamanın yanı sıra, 1989’da müzik biyografisi Great Balls of Fire ile ilk oyunculuğunu yaptı.

SiriusXM radyo ailesi Mojo Nixon’un ölümünün yasını tutuyor:

İronik bir şekilde, muhtemelen bir o kadar ikonik olan Nixon, sanki pop kültürüne saldırmak istercesine tartışmalı Don Henley Must Die şarkısını yayınladı. Bu şarkı Enigma Records ile birlikte yayınlandı ve o kadar aşırı derecede açık sözlüydü ki kendi plak şirketi radyoda çalınmasını yasakladı.

Birkaç yıl sonra, müziği bir zamanlar radyodan kaldırılan Nixon, radyo DJ’i olarak çalışmaya başladı. Bu yaşam tarzı sonunda MTV’yi SiriusXM’e götürdü, burada yine gürültülü bir platform kazandı ve onu birçok kişinin favorisi haline getirdi.

Bir X (eski adıyla Twitter) kullanıcısının haklı olarak söylediği gibi, “onun coşkusunun yeri doldurulamayacak”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir