Stray Kids, Taylor Swift’i geride bırakarak Billboard 200’ün 1 numaralı 4. albümünü garantiledi

Stray Kids K-pop’u ele geçiriyor ve Stays hayranları buna bayılıyor! Sekiz üyeli erkek grubu, 8. mini albümleri ROCK-STAR’ı 10 Kasım’da yayınladı. Etkileyici bir hamleyle, çıkışından sadece 10 gün sonra Taylor Swift’in rekorunu kırdı ve Billboard 200 listesinde büyük bir galibiyet elde etti. Buna ek olarak grup, üst üste dördüncü albümünü yayınlayarak 16 yıllık rekorlar arasında bu başarıya ulaşan ilk grup oldu.

Stray Kids, 2023 MTV Video Müzik Ödülleri’nde S-Class için En İyi K-Pop ödülüyle poz veriyor.

Stray Kids, Billboard 200’ün özel rekorlar kitabında Taylor Swift’e katıldı

Bang Chan, Lee Know, Changbin, Hyunjin, Han, Felix, Seungmin ve IN’in yer aldığı Stray Kids, BTS’i bile geride bırakarak standartları hemen belirliyor. 20 Kasım’da JYP Entertainment’ın erkek grubu, 224.000 adet satışla Billboard 200 Albüm Tablosunda 1 numaradan çıkış yaptı. Nielsen Music, 16 Kasım’da sona eren haftada grubun ROCK-STAR albümünün 224.000 eşdeğer albüm birimi biriktirdiğini ve bunların 213.000’inin saf birim olduğunu bildirdi.

Stray Kids’in üst üste dördüncü albümü Billboard 200 albüm listesinde zirveye yerleşti

ROCK-STAR, Stray Kis’in Billboard 200 listesinde 1 numaradan çıkan dördüncü albümüdür. Bu başarıyı başaran diğer üç kişi ODDINARY, MAXIDENT ve ★★★★★ (5-STAR)’dır.

Stray Kids tarihi bir dönüm noktasına ulaştı

2001 ve 2007 yılları arasında bu pozisyonu garantileyen ve bunu başaran ilk K-pop sanatçısı olan Alicia Keys’in ardından MANIAC şarkıcıları, ilk dört liste girişiyle 16 yıllık rekoru yerle bir etti.

Hayranlar böylesine büyük bir başarıyı kaydettikleri için grubu tebrik etmeden duramıyorlar. Pek çok kişi heyecanını sosyal medya üzerinden dile getirdi. “’ROCK-STAR’ için Stray Kids’i tebrik ederiz”, “Bu, ilk dört albüm listelerine Billboard 200’de 1 numaradan çıkan ilk Koreli gruptur. Sokak çocukları 4. nesilden daha büyük

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir